teisipäev, 8. juuni 2010

Raba-teemaline kunstitööde võistlus

Eesti looduskaitse juubeliaasta raames korraldatud kunstitööde võistluse "Kevad rabas" võitis Põltsamaa ühisgümnaasiumi 3.b klass. Võitnud tööks osutus raba makett. 1. juunil sõitis võitja auhinnareisile Otepää looduskeskusesse matkama.
II koha sai võistlusel Jõgeva ühisgümnaasiumi 3.b klass soo-teemalise seinapildikesega ja III koha Jõgeva ühisgümaansiumi 3.a klassi lauamäng. II ja III koha omanikud said auhinnaks raamatud, ülejäänud osalisi peeti meeles Eesti looduskaitse 100 teemaliste meenetega.
Žürii liikmeteks olid Keskkonnaameti spetsialistid. Žüriis osalenud Kerli Kõue ütles, et võistlusele laekus fantastilisi töid: "Muidugi oli väga raske hinnata. Kuid jäi mulje, et just nende töödega on kõige rohkem vaeva nähtud ja ka väga hoolega kaasa mõeldud, " ütles Kõue. Võistelnud koolide õpetajate arvates on selliseid konkursse vaja, sest lapsed õpivad läbi käelise tegevuse palju ning see kasvatab meeskonnavaimu.
Võistluse "Kevad rabas" korraldas maikuus Alam-Pedja looduskeskus, võistlus oli mõeldud piirkondlike koolide kolmandatele klassidele.Kommentaare ei ole: